Чому Революція Гідності не змінила українське село

Чому Революція Гідності не змінила українське село

Якщо українські міста за рік після Євромайдану почали змінюватися кардинально, тут з'явилася значна кількість креативного класу, то село продовжує жити в очікуванні доброго хазяїна, який дасть селянам роботу і заробіток. При цьому показово, що селяни найбільшими шкідниками вважають агротейдерів, тобто тих, хто дає їм роботу. В трійку шкідників вони внесли парламент та уряд Арсенія Яценюка. А ось місцева влада лише четверта у рейтингу шкідництва. Вражає відповідь майже 50% селян, що вони не ведуть селянського господарства. При цьому 65,9% вважають, що землю продавати не можна. Тобто, хай краще заросте бур'янами, адже її ніхто не дбає.

43,2% селян вважають, що нашому сільському господарству найкраще підходить європейська модель. Модель, яка передбачає приватну власність на землю. А 76,5% переконані, що українському селу необхідна державна підтримка, пільги і дотації. Власне те, чого практично немає у європейській моделі господарювання на селі. 19,6% хочуть, щоб було як в СРСР, тобто, колгоспи, 16% - як у Білорусі, а 21,2% не знають, яка модель краща.

Військовий конфлікт на Сході, високі тарифи на комунальні послуги і безробіття. Щодо ключових проблем країни думки селян співпадають з позицією переважної більшості мешканців міст

Безробіття на селі залишається головною проблемою

Селяни не вважають місцевих чиновників надто великими шкідниками. Традиційно вони у своїх бідах звинувачують Київ

На селі не люблять великі агрохолдинги, тому відмовляють їм у державній підтримці

Майже 50% селян заявили, що не ведуть особистого селянського господарства

Землю продавати не можна. Це позиція 65,9% опитаних. У той же час всього 3,3% селян вважає, що всі бажаючі можуть купити землю

Селяни проти продажу землі, але хочуть жити як в Європі

Селяни і далі мріють про пільги і дотації від держави

Всеукраїнське опитування громадської думки  "Проблеми розвитку українського села"(травень-червень 2015) було проведене Аналітичною групою SocioStream AG у партнерстві з "Діловою столицею". Вибірка багатоступенева, з випадковим відбором, за статевовіковими квотами на останньому ступені відбору. Результати дослідження репрезентативні для громадян України у віці 18 років і старше. Всього опитано 2200 осіб. Похибка вибірки для України в цілому не перевищує 3%. Збір інформації проводився методом стандартизованого особистого інтерв'ю у помешканнях респондентів (всі регіони України, окрім АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей).

Ссылка на источник