Незаконно збудовані споруди – які вони?

Незаконно збудовані споруди – які вони?

Об’єкти, збудовані без попереднього дозволу на проведення будівельних робіт, вважаються незаконними. Про це йдеться у наказі Мінрегіону від 24 квітня поточного року «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт» від 15 травня 2015 року.

Згідно з п. 6 Розділу ІІ Порядку, технічне обстеження індивідуальних житлових або садових будинків площею до 300 квадратних метрів, і присадибних об’єктів площею до 100 квадратних метрів здійснюється спеціалістом з технічної інвентаризації.

Така процедура може бути реалізована лише під час технічної інвентаризації вказаних об’єктів та тільки після попереднього фактичного обстеження. Під час такого обстеження спеціаліст ставить у технічному паспорті відповідні відмітки, що свідчитимуть про рівень виконання робіт.

Для того, аби процедура введення в дію Порядку працювала злагоджено, Мінрегіон рекомендує органам містобудування звертатися за інформацією до обласних державних адміністрацій.

Також відомство рекомендує підрозділам Державної архітектурно-будівельної інспекції регулярно проводити роботу із громадянами, що звертаються по допомогу в оформленні документів, потрібних для прийняття будівель в експлуатацію.

Міністерство регіонального розвитку наголошує, що у випадку, якщо споруда може стати небезпечною під час експлуатації, її не визнають не дозволять експлуатувати.

Ссылка на источник