Скільки коштують львівські квартири

Скільки коштують львівські квартири

Перш за все, це пов'язано з підвищенням курсу долару. У квітні-травні зниження цін припинилось, експерти навіть відмічають невелику тенденцію до підвищення.

При цьому, експерти помітили зниження ділової активності: власники не хочуть зменшувати ціни, а покупці не мають бажання переплачувати.

Пропозиції ринку

За словами директора АН «Корисні поради» Любомира Бованька, найдешевшу однокімнатну квартиру у поганому стані в центрі міста можна купити за $35000, двокімнатну - за $43000, (у нормальному стані — за $45000). Трикімнатні продають за $60000. Квартири, які знаходяться далі від центру та на околиці, коштують на $5000 дешевше.

Експерти відзначають, що вартість квартир залежить, насамперед, від планування будинку. За словам голови Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості, ріелторів України Андрія Борисова, у деяких районах можна знайти двокімнатні квартири площею 80 кв. м, тому середню вартість визначити складно.

Значним попитом користуються квартири у новобудовах, перш за все, через їх низьку вартість. Ціна 1 кв. м у таких будинках коштує 6500 грн. Проте така низька вартість може обернутися для покупця купою проблем: відсутністю комунікацій у квартирі, неможливістю отримати право власності.

Що шукають покупці

Експерти відмічають стабільний попит на компактні повноцінні одно- та двокімнатні квартири в центрі та поблизу центру міста. Такі квартири найчастіше купують для подальшої оренди. Купують нерухомість не тільки мешканці регіону, Львів приваблює і мешканців Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя. На ринку нерухомості пік продажів спостерігається у листопаді-грудні. Експерти пояснюють це поверненням з-за кордону заробітчан та їхнім бажанням вкласти зароблені гроші в нерухомість.

Ринкові прогнози

Прогнози експертів на найближчі півроку різняться: одні очікують зниження курсу національної валюти і, як результат, зниження цін на нерухомість. Інші переконані, що восени вартість стандартних повноцінних одно- та двокімнатних квартир буде підвищуватися. Перш за все купуватимуть нерухомість для подальшої оренди.

Ссылка на источник